Články...

10 "crazy" coverů, které musíte slyšet!

vydáno 27.12.2014 v 00:27

Vybrali jsme pro vás deset coverů slavných rockových a metalových písní. Některé jsou opravdu šílené, některé jsou hudebně jinde, ale přesto dobré. Posuďte sami...

Rob Scallon “Raining Blood” (originál  - Slayer)

Talentovaný multiinstrumentalista Rob Scallon natočil spoustu metalových videí, v nichž používá celou řadu NEmetalových nástrojů. Cover Slayerů zahraný na banjo je skvěle promakaný :-)

 

Rodrigo Y Gabriela “Orion” (originál - Metallica)

Dvojice specializující se na mexické flamenco si vzala do parády jednu z nejlepších instrumentálek. Poslechněte si tedy, jak zní Orion od Metallicy akusticky. 

 

Hayseed Dixie “Ace Of Spades” (originál - Motorhead)

Tato country kapela založila svou kariéru na rychlých bluegrassových coverech metalových songů a rovnou si vzala na mušku Lemmyho hymnu Ace of Spades.

 

The Cardigans “Sabbath Bloody Sabbath” (originál  - Black Sabbath)

Švédští The Cardigans si tak nějak oblíbili Black Sabbath a v průběhu svého působení udělali celou řadu coverů jejich písní, například Changes, Iron Man, nebo právě Sabbath Bloody Sabbath. Zda se jim to povedlo, posuďte sami, ale za nás dostávají palec dolů :-(  

 

Paul Anka “Black Hold Sun” (originál  - Soundgarden)

Paul na to šel z jiné strany a vykouzlil z původně drsné skladby swingovou záležistost, která v jeho podání nezní vůbec špatně. Kladné body má i za to, že Soundgarden vůbec poslouchá :-)

 

Pat Boone “Crazy Train” (originál  - Ozzy Osbourne)

Tato big band verze Ozzyho klasiky byla dokonce použita jako úvodní song pro reality show The Osbournes. 

 

Richard Cheese “Welcome to The Jungle”  (originál  - Guns N’ Roses)

Richard Cheese také patří mezi ty, kteří jedou jeden cover za druhým. Na jeho barový playlist patří covery od Michaela Jacksona, Led Zeppelinů, INXS atd. Ale hlavní důraz klade především na tvrdší hudbu jako jsou AC/DC, Rage Against the Machine, NIN, Nirvana, Slipknot, Disturbed a zde uvedení Guns N’ Roses. Vidíte, čím vším se dnes můžete v pohodě uživit.

 

Harptallica “Master of Puppets” (originál  - Metallica)

Apocalypticu asi každý zná. Ale nyní je na řadě Harptallica, která opět ukazuje, že metal se dá hrát i na harfu, v tomto případě rovnou na dvě. Cover je trošku něžnější než svižné smyčce čel Apocalypticy, ale třeba příště zapojí i nějaký distortion. :-) 

 

Combo De La Muerte “Breaking The Law” (originál  - Judas Priest)

Breaking the Law v italském podání zní chvíli jako soundtrack z Kill Billa, chvíli jak z mexické kovbojky, a vzápětí jak song z havajské pláže. Toto si Judasové opravdu nezasloužli. 

 

Hellsongs “Symphony Of Destruction” (originál  - Megadeth)

Šok! Snad tenhle cover Dave Mustaine ještě neslyšel, jinak by ho hned musel trefit infarkt. Nepovedená předělávka Symphony of Destruction v podání hopsající dívčice je opravdu úlet, bez kterého by se svět jistě obešel. Takto zprznit jednu z klasik thrash metalu - hanba!

 

!!! Varování !!!

Všechna hodnocení coverů jsou čistě subjektivní názory členů redakce Guitar-head.cz. Pokud máte jiný pohled na věc, můžete se o něj podělit v diskusi pod článkem.

 

 

Zpět na výpis recenzí